Google zmienia wyszukiwarkę

15 grudzień 2016

Mobile First Index - nowy algorytm od Google.

Statystyki pokazują, że największe użycie przeglądarek jest rejestrowane z urządzeń mobilnych, dlatego Google wchodzi w fazę testów nad nowym algorytmem – Mobile First Index. Ma on na celu zmianę rankingu stron internetowych, które od tego momentu będą indeksowane przede wszystkim pod względem mobilnej wersji strony.

W tym momencie pojawia się problem dla właścicieli tylko stron desktopowych, bo choć Google mówi, że nie ma się czym martwi, to brak mobilnej wersji bądź też jej niepełna zawartość może wyraźnie wpłynąć na ocenę strony.

Nowy algorytm najprawdopodobniej wprowadzi duże zmiany w świecie Internetu i spowoduje, że strony będą budowane przede wszystkim z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, a dopiero potem stacjonarnych.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
15 gru 2016
Google zmienia wyszukiwarkę
Mobile First Index - nowy algorytm od Google. Statystyki pokazują, że największe użycie przeglądarek jest rejestrowane z urządzeń mobilnych, dlatego ...
więcej
21 lis 2016
Internet z kosmosu!
Jak zapewnić nam lepszy dostęp do Internetu?Najlepiej umieszczając na orbicie 4000 satelit! Właśnie taki plan zamierza zrealizować dyrektor generalny...
więcej