Wsparcie WCAG 2.0

Wdrażamy międzynarodowe dyrektywy WCAG 2.0 dotyczące dostępności i przyjazności stron www oraz systemów dla osób niedowidzących i niewidomych, cudzoziemców, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych ruchowo.

Serwisy administracji publicznej do dnia 30 maja 2015 r powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mówi o tym rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych: BIP MACInternetowy Systemu Aktów Prawnych.

I choć temat dotyczy przede wszystkiem serwisów administracji publicznej, każdy właściciel dbający o przekaz i dotarcie do najszerszego grona odbiorców, powinien rozważyć powyższy standard. Szczególnie aby jego serwis był w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, chodzi tutaj przede wszystkim o zniesienie barier w korzystaniu z informacji.

Zasady dostępności opisane w standardzie WCAG 2.0 są bardzo zróżnicowane, wymagają czasu oraz dokładnego audytu istniejących struktur, dlatego sprawdź z nami czy Twóa strona, serwis administracji publicznej jest dostosowany i dostępny do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ocenimy go i rozbudujemy go o takie elementy jak:

  • system kontrastu
  • regulacji wielkości tekstu
  • nagłówówki oraz otagowanie zdjęć (alt)
  • nawigację klawiszową
  • responsywność
  • i wiele innych

Oferujemy również szereg usług związanych z dostępnością, konwersja oraz tworzenie dokumentów (pdf, word, open office), dostosowanie filmów dla osób niedowidzących i niesłyszących. Nasza oferta obejmuje wsparcie zarówno podczas tworzenia jak i utrzymania nowych oraz istniejących stron internetowych. Warto też pamiętać, że witryna, serwis czy dowolna inna publikacja internetowa dostępna dla szerokiego grona odbiorców i bez wykluczania kogokolwiek, zyskuje na starcie i to nie tylko przy zestawieniu z konkurencją ale w odbiorze przeciętnego odwiedzającego.

Zapraszamy do kontaktu: NAPISZ DO NAS, a dostosujemy w pełni Twój serwis do tych wymogów, mając na uwadze aby strona nie straciła na swojej atrakcyjności oraz nowoczesności.

 

Co nowego?

Wszystkie aktualności
15 gru 2016
Google zmienia wyszukiwarkę
Mobile First Index - nowy algorytm od Google. Statystyki pokazują, że największe użycie przeglądarek jest rejestrowane z urządzeń mobilnych, dlatego ...
więcej
21 lis 2016
Internet z kosmosu!
Jak zapewnić nam lepszy dostęp do Internetu?Najlepiej umieszczając na orbicie 4000 satelit! Właśnie taki plan zamierza zrealizować dyrektor generalny...
więcej