Responsywne strony internetowe

Co to jest responsywność?

Wersja responsywna strony to rozszerzenie funkcjonalności o dynamiczne dostosowywanie treści i grafiki do aktualnej rozdzielczości. Dzięki temu strona jest czytelna na komputerach, laptopach a przede wszystkim na urządzeniach mobilnych.

Na smartfonach i tabletach użytkownik nie musi powiększać treści. Dodatkową zaletą zastosowania tej technologii jest zwiększenie liczy odbiorców serwisu internetowego.

Czy jest mi to potrzebne?

Z każdym miesiącem liczba użytkowników urządzeń mobilnych się zwiększa, w przeciwieństwie do użytkowników komputerów stacjonarnych. Ten postępujący trend dostrzega wyszukiwarka Google, przez co wprowadza wymóg dostosowania serwisów tak, aby były przyjazne tej grupie odbiorców.

Od końca kwietnia 2015r. Google rozszerza analizę stron o sprawdzenie czy strona jest mobile-friendly. Jeśli nie jest, może to prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce i pogorszenia widoczności strony w sieci.

Tutaj mogą Państwo dokonać testu zgodności swojej strony internetowej z urządzeniami przenośnymi  → TEST

Dodatkowo szacuje się, że co druga osoba w Polsce korzysta z tabletu lub smartfona, a odsetek osób dokonujących zakupów przy ich użyciu stale rośnie (wg. CBOS-u około 50%). Można nie dostrzegać oczekiwań tak dużej grupy konsumenckiej, oferując im niewygodne przeglądanie treści, ale skazujemy się tym samym na pewny spadek odwiedzin i obrotów.

Nasza oferta

Jeśli masz już stronę i chciałbyś by była responsywna?

  • prześlij nam adres Twojego WWW
  • przeanalizujemy jego wygląd i zachowanie
  • zaproponujemy i oszacujemy jego rozbudowę do nowej technologii → NAPISZ DO NAS

Jeśli chciałbyś nową stronę?

  • każda aktualnie tworzona przez nas strona uwzględnia wymóg dopasowywania się do urządzeń mobilnych
  • wypełnij krótką ANKIETĘ, a my skontaktujemy się z Tobą

 

Co nowego?

Wszystkie aktualności
26 sie 2017
Nowe zabezpieczenia w Google
Przeglądarka Google Chrome oraz Chrome Mobile wprowadza od października 2017 roku ostrzeżenia o braku zabezpieczenia strony, takie treści mogą spowodo...
więcej
27 cze 2017
Gmail - koniec ze skanowaniem maili!
Któż z nas tego nie zna?Wysyłasz maila do kolegi z działu, iż najlepiej uciekłbyś na jakąś wyspę. Następnego dnia dostajesz stos ofert wylotu na Madag...
więcej