Wsparcie WCAG 2.0

Wdrażamy międzynarodowe dyrektywy WCAG 2.0 dotyczące dostępności i przyjazności stron www oraz systemów dla osób niedowidzących i niewidomych, cudzoziemców, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych ruchowo.

Serwisy administracji publicznej do dnia 30 maja 2015 r powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mówi o tym rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych: BIP MACInternetowy Systemu Aktów Prawnych.

I choć temat dotyczy przede wszystkiem serwisów administracji publicznej, każdy właściciel dbający o przekaz i dotarcie do najszerszego grona odbiorców, powinien rozważyć powyższy standard. Szczególnie aby jego serwis był w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, chodzi tutaj przede wszystkim o zniesienie barier w korzystaniu z informacji.

Zasady dostępności opisane w standardzie WCAG 2.0 są bardzo zróżnicowane, wymagają czasu oraz dokładnego audytu istniejących struktur, dlatego sprawdź z nami czy Twóa strona, serwis administracji publicznej jest dostosowany i dostępny do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ocenimy go i rozbudujemy go o takie elementy jak:

  • system kontrastu
  • regulacji wielkości tekstu
  • nagłówówki oraz otagowanie zdjęć (alt)
  • nawigację klawiszową
  • responsywność
  • i wiele innych

Oferujemy również szereg usług związanych z dostępnością, konwersja oraz tworzenie dokumentów (pdf, word, open office), dostosowanie filmów dla osób niedowidzących i niesłyszących. Nasza oferta obejmuje wsparcie zarówno podczas tworzenia jak i utrzymania nowych oraz istniejących stron internetowych. Warto też pamiętać, że witryna, serwis czy dowolna inna publikacja internetowa dostępna dla szerokiego grona odbiorców i bez wykluczania kogokolwiek, zyskuje na starcie i to nie tylko przy zestawieniu z konkurencją ale w odbiorze przeciętnego odwiedzającego.

Zapraszamy do kontaktu: NAPISZ DO NAS, a dostosujemy w pełni Twój serwis do tych wymogów, mając na uwadze aby strona nie straciła na swojej atrakcyjności oraz nowoczesności.

 

Co nowego?

Wszystkie aktualności
05 kwi 2017
Strony internetowe w 3D nadchodzą!
Trójwymiarowa obsługa? Czemu nie! W Szwecji ruszył nowy projekt! Uniwersytet Linneusza rozpoczął pracę nad interfejsem nowej generacji, a mianowicie ...
więcej
20 mar 2017
Nie masz certyfikatu SSL? Zapomnij o klientach!
Google Chrome jest dziś najpopularniejszą przeglądarką na rynku. Nie dziwi więc fakt, iż amerykański gigant przoduje w wyznaczaniu internetowych stand...
więcej