Wsparcie WCAG 2.0

Wdrażamy międzynarodowe dyrektywy WCAG 2.0 dotyczące dostępności i przyjazności stron www oraz systemów dla osób niedowidzących i niewidomych, cudzoziemców, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych ruchowo.

Serwisy administracji publicznej do dnia 30 maja 2015 r powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mówi o tym rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych: BIP MACInternetowy Systemu Aktów Prawnych.

I choć temat dotyczy przede wszystkiem serwisów administracji publicznej, każdy właściciel dbający o przekaz i dotarcie do najszerszego grona odbiorców, powinien rozważyć powyższy standard. Szczególnie aby jego serwis był w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, chodzi tutaj przede wszystkim o zniesienie barier w korzystaniu z informacji.

Zasady dostępności opisane w standardzie WCAG 2.0 są bardzo zróżnicowane, wymagają czasu oraz dokładnego audytu istniejących struktur, dlatego sprawdź z nami czy Twóa strona, serwis administracji publicznej jest dostosowany i dostępny do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ocenimy go i rozbudujemy go o takie elementy jak:

  • system kontrastu
  • regulacji wielkości tekstu
  • nagłówówki oraz otagowanie zdjęć (alt)
  • nawigację klawiszową
  • responsywność
  • i wiele innych

Oferujemy również szereg usług związanych z dostępnością, konwersja oraz tworzenie dokumentów (pdf, word, open office), dostosowanie filmów dla osób niedowidzących i niesłyszących. Nasza oferta obejmuje wsparcie zarówno podczas tworzenia jak i utrzymania nowych oraz istniejących stron internetowych. Warto też pamiętać, że witryna, serwis czy dowolna inna publikacja internetowa dostępna dla szerokiego grona odbiorców i bez wykluczania kogokolwiek, zyskuje na starcie i to nie tylko przy zestawieniu z konkurencją ale w odbiorze przeciętnego odwiedzającego.

Zapraszamy do kontaktu: NAPISZ DO NAS, a dostosujemy w pełni Twój serwis do tych wymogów, mając na uwadze aby strona nie straciła na swojej atrakcyjności oraz nowoczesności.

 

Co nowego?

Wszystkie aktualności
26 sie 2017
Nowe zabezpieczenia w Google
Przeglądarka Google Chrome oraz Chrome Mobile wprowadza od października 2017 roku ostrzeżenia o braku zabezpieczenia strony, takie treści mogą spowodo...
więcej
27 cze 2017
Gmail - koniec ze skanowaniem maili!
Któż z nas tego nie zna?Wysyłasz maila do kolegi z działu, iż najlepiej uciekłbyś na jakąś wyspę. Następnego dnia dostajesz stos ofert wylotu na Madag...
więcej