AI czyli prawda, sama prawda i tylko prawda

Sztuczna Inteligencja w walce z fałszywymi informacjami.

Nie jest nowością, iż media rządzą światem, a wraz z rozwojem Internetu dostęp do wiadomości ze świata nigdy nie był prostszy.
W dzisiejszych czasach nie dziwi już nikogo rozbieżność informacji na różnych portalach, w szczególności politycznych i społecznych.

Dlatego do walki z fałszowaniem informacji ruszył Uniwersytet West Virginia. Studenci Reed College of Media wraz z informatykami i wykładowcami z Wydziału Inżynierii i Zasobów Mineralnych WVU rozpoczęli pracę nad wynalezieniem programu opartego na sztucznej inteligencji, który analizowałby i rozpoznawał fałszywe informacje zawarte w artykułach.

Sami pomysłodawcy argumentują swoją pracę tym, iż w odróżnieniu do człowieka, który często kieruje się politycznym i emocjonalnym odbiorem informacji, komputer może obiektywnie analizować dane nie odczuwając przy tym zmęczenia i nie będąc podatnym na czynniki zewnętrzne.

Wygląda na to , że ten projekt to początek końca przekłamywania rzeczywistości i propagandy medialnej.

Politycy i dziennikarze, strzeżcie się!

Polecamy również firmę DigitLAB zajmującą się pozyskiwaniem i przetwarzaniem informacji na potrzeby cyfryzacji, marketingu czy copywritingu.

 

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej