RUMPEL – Znajdź swoją tożsamość!

Odkąd Internet stał się codziennością, a w cyberprzestrzeni możemy znaleźć i załatwić niemal wszystko, coraz częściej decydujemy się zostawiać tu swoje dane. Strona banku, aukcja internetowa, portal społecznościowy, forum kulinarne- nasze dane krążą niczym tornado, a my z biegiem lat zapominamy, gdzie i kiedy zdecydowaliśmy się ujawnić swoją tożsamość. Oczywiście jak to w Internecie bywa, nie sposób ich zatrzymać, są przekazywane tylko dalej i dalej. W dzisiejszych czasach trudniej niż kiedykolwiek jest zapanować nad przepływem informacji o nas i naszych upodobaniach.
Dlatego, naukowcy z Uniwersytetu Warwick w Wielkiej Brytanii pędzą nam z pomocą!

Właśnie zbudowana została przeglądarka, która ma pomóc użytkownikom uporać się z odłamkami internetowej tożsamości krążącymi po internecie. Nosi ona nietuzinkową nazwę RUMPEL.

RUMPEL jest na razie częścią projektu HAT (Hub-of-All-Things), do którego każdy może zgłosić swoje dane i rozpocząć rozkoszowanie się wersją próbną, która ma na celu wychwytywać z sieci dane użytkownika i pozwalać mu na swobodne zarządzanie, kontrolę i udostępnianie ich bez obaw, że trafią w jakieś niechciane zakamarki sieci.

Jak mówią sami wynalazcy, głównym celem przeglądarki jest przywrócenie ludziom władzy nad własnymi danymi, a odebranie jej instytucjom i organizacjom, które często bez bezpośredniej zgody właściciela czerpią z niej korzyści.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej