Pokemony opanowały świat!

Moda przełomu XX i XXI wieku powróciła jak bumerang! Dziś nie tylko młodzież, ale i starsze pokolenie daje się ponieść nowej fali, jaką stworzyła nam aplikacja Pokemon Go! Każdy nastolatek urodzony w latach 90., po światowym sukcesie japońskiego anime o małych uroczych stworkach i ich trenerach, marzył, by móc samemu łowić i trenować Pokemony w prawdziwym życiu.
Niantic Labs dał nam tego namiastkę.

Razem z Pokemon Company zdecydowali się na wypuszczenie gry na Smartfony i Iphone'y, w której głównym zadaniem jest chodzenie po świecie i łapanie stworków. Co ciekawe, gra ta różni się od wielu innych jednym drobnym szczegółem...jeśli chcesz zdobyć Pokemony, musisz...chodzić w prawdziwym życiu!

Tak! Pobierany jest sygnał GPS urządzenia i postać porusza się wraz z każdym metrem, który zrobi użytkownik. Aplikacja oparta jest na danych podobnie funkcjonującej gry Ingress, która choć nie osiągnęła wielkiej popularności, zdobyła grono wiernych fanów.

Od daty premiery gra doczekała się już kilku aktualizacji i milionów fanów. Twórcy robią wszystko, by serwery wytrzymywały nawał poszukiwaczy przygód. I choć mają oni jeszcze wiele rzeczy do dopracowania, to szykuje się hit, jakiego nie było od wielu lat.

Wraz z grą ruszył również biznes, ze sklepów masowo znikają powerbanki przedłużające żywotność baterii, uchwyty na telefon czy pakiety internetu. Również strony o Pokemonach, radach dla graczy czy fora zrzeszające fanów zalewają Internet.

Gra ma również wielu przeciwników, lecz zdecydowanie jedno trzeba twórcom przyznać: od lat nic tak skutecznie nie wyciągnęło ludzi na całodzienne spacery, jak możliwość własnoręcznego złapania Pikachu, Snorlaxa czy Vulpixa.
A czy Ty już masz je wszystkie?

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej