Facebook i depresja?

Niepokojące wieści przynoszą nam naukowcy zza oceanu. Czasy, gdy świat wirtualny i realny oddzielało się grubą kreską, minęły bezpowrotnie. Wraz z rozwojem mediów i portali społecznościowych świat internetu złączył się z rzeczywistością.

Jak wykazują ostatnie badania młodzież, która doświadczyła negatywnych doświadczeń związanych z aktywnością na Facebooku, jest kilkakrotnie bardziej narażona na ryzyko depresji.

264 młodych ludzi wzięło udział w badaniu, które miało na celu pomiar częstości występowania, częstotliwości i nasilenia negatywnych doświadczeń interpersonalnych w wirtualnym świecie. Uczestnicy notowali każdy przypadek znęcania się, podłości czy niechcianego kontaktu ze strony innych użytkowników Facebooka, którego wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Adolescent Health. Jednocześnie uczestnicy są zaangażowani w New England Family Study, gdzie byli pod obserwacją medyczną i psychologiczną jeszcze zanim Facebook pojawił się w naszym życiu.

Badania wykazały, że ponad 80% użytkowników spotkało się z negatywnymi doświadczeniami związanymi z aktywnością na Facebooku. Ogólne ryzyko depresji u młodzieży, która spotkała się z przypadkiem cyberbullyingu jest 3,2 razy większe niż u nastolatków, które go nie doświadczyły.

Okazuje się, że spotkanie z przyjaciółmi lub dobra książka i zdystansowanie się od Facebooka, może młodym ludziom (i nie tylko) zdecydowanie wyjść na zdrowie.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej