Internet fair play - trzymamy kciuki!

Koniec z oszustami! FRAUDAR – profesjonalny łowca botów.

Z tej wiadomości ucieszy się każdy użytkownik serwisów opiniotwórczych. Walka z botami w Internecie przechodzi w nowy wymiar, a firmy oferujące tzw. "snake oil" mają powody do zmartwień.

Z Pensylwanii przychodzi do nas informacja o nowym algorytmie, który z bardzo dużą precyzją potrafi wyszukiwać fałszywe konta sztucznie podbijające zainteresowanie na portalach typu Amazon czy Yelp, ale także (ku zmartwieniu niektórych celebrytów) wyłapywać konta osób, które zdecydowały się zapłacić za dodatkową popularność twórcom botów.

Eksperymenty z wykorzystaniem danych rzeczywistych wykazały, że z 41,7 milionów użytkowników oraz 1,47 miliardów followersów, FRAUDAR wskazał ponad 4000 tysiące kont, które nie zostały wcześniej zgłoszone.

Co ciekawe, produkt został darmowo udostępniony przez twórców, jako kod open-source.

Miejmy nadzieję, że dzięki takim wynalazkom opinie w Internecie staną się coraz bardziej wiarygodne, a algorytm przysłuży się nie tylko firmom, ale także zwykłym użytkownikom szukającym w Internecie rzetelnych informacji na temat produktów, miejsc, ale także swoich ulubionych sław.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej