Chrome 55 – Google rozprawia się z ilością zużytej pamięci RAM

Google Chrome jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych i z każdym miesiącem zyskuje coraz więcej zwolenników, co zawdzięcza szeregowi atrakcyjnych funkcji ułatwiających poruszanie się w Internecie.

Jednak nadal trudno jest ją nazwać idealną, wielu użytkowników zauważyło, że jedną z największych zmor Google Chrome jest ogromna ilość zjadanej pamięci RAM. Wystarczy jedna otwarta zakładka za dużo i możesz zapomnieć o szybkim i bezproblemowym działaniu Twojego komputera.

Dlatego z niecierpliwością oczekujemy aktualizacji Chrome 55, która według zapewnień inżynierów koncernu, ma się drastycznie rozprawić z ilością zjadanej pamięci RAM.

To wszystko dzięki wykorzystaniu silnika V8 Javascript. Jak wykazały wstępne testy, z jego pomocą nowa aktualizacja może obniżyć zużycie pamięci nawet do 50% w porównaniu z wersją Chrome 53.

Wersja 55 ma zostać udostępniona 6 grudnia 2016, co może się okazać wspaniałym prezentem mikołajkowym dla fanów Google Chrome.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej