Google zmienia wyszukiwarkę

15 grudzień 2016

Mobile First Index - nowy algorytm od Google.

Statystyki pokazują, że największe użycie przeglądarek jest rejestrowane z urządzeń mobilnych, dlatego Google wchodzi w fazę testów nad nowym algorytmem – Mobile First Index. Ma on na celu zmianę rankingu stron internetowych, które od tego momentu będą indeksowane przede wszystkim pod względem mobilnej wersji strony.

W tym momencie pojawia się problem dla właścicieli tylko stron desktopowych, bo choć Google mówi, że nie ma się czym martwi, to brak mobilnej wersji bądź też jej niepełna zawartość może wyraźnie wpłynąć na ocenę strony.

Nowy algorytm najprawdopodobniej wprowadzi duże zmiany w świecie Internetu i spowoduje, że strony będą budowane przede wszystkim z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, a dopiero potem stacjonarnych.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
26 sie 2017
Nowe zabezpieczenia w Google
Przeglądarka Google Chrome oraz Chrome Mobile wprowadza od października 2017 roku ostrzeżenia o braku zabezpieczenia strony, takie treści mogą spowodo...
więcej
27 cze 2017
Gmail - koniec ze skanowaniem maili!
Któż z nas tego nie zna?Wysyłasz maila do kolegi z działu, iż najlepiej uciekłbyś na jakąś wyspę. Następnego dnia dostajesz stos ofert wylotu na Madag...
więcej