Google zmienia wyszukiwarkę

Mobile First Index - nowy algorytm od Google.

Statystyki pokazują, że największe użycie przeglądarek jest rejestrowane z urządzeń mobilnych, dlatego Google wchodzi w fazę testów nad nowym algorytmem – Mobile First Index. Ma on na celu zmianę rankingu stron internetowych, które od tego momentu będą indeksowane przede wszystkim pod względem mobilnej wersji strony.

W tym momencie pojawia się problem dla właścicieli tylko stron desktopowych, bo choć Google mówi, że nie ma się czym martwi, to brak mobilnej wersji bądź też jej niepełna zawartość może wyraźnie wpłynąć na ocenę strony.

Nowy algorytm najprawdopodobniej wprowadzi duże zmiany w świecie Internetu i spowoduje, że strony będą budowane przede wszystkim z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, a dopiero potem stacjonarnych.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej