Google zmienia wyszukiwarkę

15 grudzień 2016

Mobile First Index - nowy algorytm od Google.

Statystyki pokazują, że największe użycie przeglądarek jest rejestrowane z urządzeń mobilnych, dlatego Google wchodzi w fazę testów nad nowym algorytmem – Mobile First Index. Ma on na celu zmianę rankingu stron internetowych, które od tego momentu będą indeksowane przede wszystkim pod względem mobilnej wersji strony.

W tym momencie pojawia się problem dla właścicieli tylko stron desktopowych, bo choć Google mówi, że nie ma się czym martwi, to brak mobilnej wersji bądź też jej niepełna zawartość może wyraźnie wpłynąć na ocenę strony.

Nowy algorytm najprawdopodobniej wprowadzi duże zmiany w świecie Internetu i spowoduje, że strony będą budowane przede wszystkim z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, a dopiero potem stacjonarnych.

Co nowego?

Wszystkie aktualności
05 kwi 2017
Strony internetowe w 3D nadchodzą!
Trójwymiarowa obsługa? Czemu nie! W Szwecji ruszył nowy projekt! Uniwersytet Linneusza rozpoczął pracę nad interfejsem nowej generacji, a mianowicie ...
więcej
20 mar 2017
Nie masz certyfikatu SSL? Zapomnij o klientach!
Google Chrome jest dziś najpopularniejszą przeglądarką na rynku. Nie dziwi więc fakt, iż amerykański gigant przoduje w wyznaczaniu internetowych stand...
więcej