Google bez haseł? - Projekt Abacus nadchodzi!

Chodź technologia rozwija się z zawrotną prędkością, trudno jest sobie wyobrazić, że pewne przyzwyczajenia mogłyby ulec zmianie. Wejść na maila u kolegi bez wpisywania hasła? Przejrzeć konto na facebooku bez loginu?

Niewiarygodne? A jednak.

W planach na 2016 rok firma Google wyszła z czterema głównymi projektami. Jednym z nich jest "Abacus".

To kompletnie nowe podejście do systemu logowania. Nie będzie już klasycznych haseł (z wielką, małą literą, cyframi, znakami specjalnymi) ani wpisywania odpowiedzi na pytania (imię pierwszego zwierzaka, pierwszej miłości; data pierwszej randki). Wg koncernu ten przestarzały już sposób robi się coraz bardziej niewygodny, a przy tak szybkim rozwoju świata cyberprzestrzennego coraz mniej skuteczny. Dlatego koncern proponuje nam logowanie się za pomocą danych biometrycznych, czyli praktycznie wszystkich danych, które rejestruje nasz telefon. Będzie on "śledził" jak chodzimy, mówimy, w jaki sposób piszemy, które miejsca najczęściej wybieramy oraz rejestrował naszą twarz i ciało.

Takie podejście ma być wygodniejsze, praktyczniejsze, a co najważniejsze wg inżynierów Google 10-krotnie bezpieczniejsze od weryfikacji na podstawie linii papilarnych.

Jednak co z problemem naszej prywatności? Skoro teraz już portale gromadzą nasze dane to czy nie będzie to jeszcze większe "wchodzenie z butami w intymność" w zamian za ochronę kont?

Zapewne na odpwiedź będziemy mogli liczyć jeszcze w 2016 roku. 

 

Co nowego?

Wszystkie aktualności
Uwaga na kolejną falę oszustw w sieci - przyszedł SMS, skontaktuj się
Ostrzegamy klientów przez naciągaczami próbującymi straszyć i wyłudzić poprzez SMS kupno/odnowienie domeny com.pl itp.Informacje o usługach są wysyłan...
więcej
Facebook znów w tarapatach!
Zła passa serwisu Marka Zuckerberga trwa. Po olbrzymim skandalu związanym z wyciekiem danych użytkowników portalu Facebook nie ma czasu na odpoczynek....
więcej